OECD iLibrary

Od ponad 40 lat OECD jest jednym z największych i najbardziej wiarygodnych żródeł statystyk porównawczych oraz danych gospodarczych i społecznych. Oprócz gromadzenia danych, OECD monitoruje trendy, analizuje i prognozuje rozwój gospodarczy oraz bada zmiany zachodzące w społeczeństwie i zmieniające się trendy w handlu, środowisku, rolnictwie, technologiach, podatkach i in.

OECD iLibrary to biblioteka online oferująca dostęp do wszystkich elektronicznych publikacji OECD. Od listopada 2000 roku dociera do ponad 5000 instytucji na całym świecie, zapewniając swoim użytkownikom nieograniczone możliwości korzystania z rozmaitych danych gromadzonych przez OECD.

W bibliotece OECD iLibrary użytkownicy znajdą wszystkie książki, raporty, roczniki, dokumenty robocze, periodyki i bazy danych tworzone w ramach OECD. Tematyka tych publikacji jest bardzo szeroka i obejmuje tak różne dziedziny jak rolnictwo, edukacja, energia atomowe, ekologia, technologie informacyjne, podatki, rozwój obszarów wiejskich i miejskich, źródła i metody statystyczne, nauka a także zagadnienia społeczne, migracja i zdrowie.

Zaletą OECD iLibrary jest przede wszystkim nieograniczony jednoczesny dostęp do publikacji i możliwość wyszukiwania i zapisywania wszelkich potrzebnych danych. Roczna subskrypcja pozwala na korzystanie z całości wybranej kolekcj - nie tylko z prac wydawanych w danym roku, ale także opublikowanych wcześniej. Ponadto wiele prac jest publikowanych w formie elektronicznej o wiele szybciej (do sześciu tygodni) niż w formie tradycyjnej, co również jest zaletą. Dostęp dla użytkowników zapewniany jest w oparciu o autoryzację numerów IP, a zdalny dostęp z dowolnej lokalizacji jest również możliwy jako opcja subskrypcji.

OECD iLibrary podzielona jest na 17 kolekcji tematycznych zawierających różnego typu zasoby:

 

 powrót na górę